Kvasinky a plísně

Kvasinky, mezi které patří největší strašák lidstva Candida albicans, je druh kvasinky.. Vyskytují úplně všude - ve vzduchu, v půdě, ve vodě, na mrtvých listech, ovoci, ve zbytcích jídla. Není možné se jim vyhnout.

Candida albicans žije v našich ústech, v krku, ve střevech a v močopohlavním traktu a je obvykle považována za normální součást střevní mikroflóry. Živí se převážně cukry, které zkvašuje na etanol a kysličník uhličitý. Etanol v malém množství není škodlivý, protože má antioxidační a desinfekční účinky. Ale pokud je produkován v příliš velkém množství, začne se měnit na acetaldehyd. Pokud má člověk adekvátní množství L-glutaminu, selenu, niacinu, kyseliny listové, vitamínů B6 a B12, železa a molybdenu, potom se acetaldehyd v játrech metabolizuje na kyselinu octovou, která může být buď vyloučena z těla, nebo se může přeměnit ve zdroj energie - na acetyl koenzym A. Když se však při delším trvání problému zásoby vitamínů a minerálů vyčerpají, začnou se aldehydy hromadit v tkáních, což může vést k nejrůznějším patologickým stavům.

Kandidu nelze chytnout, lze ji jen podpořit v růstu.

Kandida vstupuje do těla novorozenců již krátce po porodu. Ve věku šesti měsíců má pozitivní test na kandidu více než 90% dětí, u kterých se někdy projevuje jako celkem neškodný povlak v ústech, tzv. moučnivka neboli soor. Dospělí lidé jsou prakticky všichni hostiteli této kvasinky, která s námi zůstane až do smrti.

Kandida v našem těle koexistuje s mnoha druhy baktérií, se kterými žije v konkurenční rovnováze. Ostatní baktérie drží růst kandidy pod kontrolou, ale to jenom tehdy, pokud tato rovnováha není narušená. Pokud kandida dostane příležitost, pokusí se kolonizovat všechny tělesné tkáně.

Bohužel, v naší moderní společnosti existuje mnoho faktorů, které narušují rovnováhu v organismu, oslabují imunitní systém a umožňují kvasinkám nadměrně bujet. Nejvýznamnějšími rizikovými faktory bujení Candidy albicans jsou:

Candida je nebezpečná zejména ve své houbové formě. Je schopná se rychle množit. Z jedné buňky se za příznivých okolností za 4 dny rozmnoží na 100.000 buněk. Je viníkem mnoha alergií, snížené imunity, potíží s trávením, potížemi s chronickou únavou, podílí se významně na kožních onemocněních a prakticky vždy se vyskytuje u onkologických pacientů.

Odplísnění je velmi náročný proces, který i pod vedením zkušeného terapeuta není legrace. Nicméně dosahuji u svých klientů vynikající výsledky již za několik týdnů, pokud dodržují přísně antikandidový detoxikační protokol.

 


© 2018 Zdravivzrcadle.cz | tel: +420 602 413 398 | e-mail: asmolny@volny.cz